Kurumsal Etkinlik tasarımı

1 (Değerlendirme)

Bir birini takip eden etkinlikler verdiği mesajı kuvvetlendirir bu mesaj kurumsal bir amaca hizmet ettiğinde algı yaratmak için çok uygun araçlar olurlar. Kurumsal etkinlikler bir bütün gibi düşünülmeli ancak en ufak parçasına ayrılarak tasarlanmalıdır.

Neredeyse bütün yıl boyunca çalışan personelimiz, gün geçtikçe, yoğun iş temposundan sıkılmaktadırlar ve bu da, iş verimi kayıplarına yol açabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için, bazı kurumsal ve özel firmalar, kurumsal etkinliklerdüzenlemektedirler.

 

Nedir bu kurumsal etkinlikler?

 

Yoğun iş temposundan bunalan ve yoğun stres altında çalışan personeller için düzenlenen, tatil, eğlence, yemek, piknik, yarışma gibi sosyal etkinliklerdir. Bu yapılan etkinliklerde, çalışanların motivasyonunu daha da arttırmayı, çalışanlar ve aileleri arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi hedeflemektedir.

 

Bu kurumsal etkinliklerin, çalışanların motivasyonlarının arttırdığını, stresin azaldığını, iş arkadaşları ile daha sıkı bir bağ kurdukları, araştırmalar sonucunda netlik kazanmıştır. Bu yüzden, artık firmaların çoğu, iş veriminin ve motivasyonun artması için böyle etkinliklere başvurmaktadırlar. Bu etkinliklerin yapılması için de, firmanın insan kaynakları departmanı ile istişare edilerek, yapılması konusunda karara varılır. Bunun için, çeşitli ajanslar bulunmaktadır.

 

İçinden en iyi ajans seçilerek, gerekli etkinliklerin yapılması konusunda bilgi verilir. Firma, hangi alanda etkinlik yapılmasını istiyorsa, bu konuda bütün yapabileceği faaliyetleri ve organizasyonları, firmanın beğenisine sunar ve firma tarafından onay verildiği taktirde hazırlıklar yapılmaya başlanır. Hazırlıklar tamamlandığı takdirde, artık çalışanların yapması gereken tek şey, bütün stresini atmak ve doyasıya eğlenmektir.

 

Bu etkinliklerin düzenlenmesini isteyen firmaların işlerinde düzelmeler görülüyor, iş verimi artıyor ve diğer şirketler arasında bulunan marka değerinin daha da yükseldiği görülüyor. Bu yüzden, hiç etkinlik düzenlemeyen firmalar da artık çalışanların stresini azaltmak için böyle organizasyonlara başvuruyorlar

Kurumsal Etkinlik Tasarımı Görselleri

Velox Diğer ProgramlarıHizmetler bulunuyor...